TMCMC0J107MTRF
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
TMCMC0J107MTRF
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V SMD
In Stock:
607
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V