T110B275K100AS
Part Number:
T110B275K100AS
Description:
CAP TANT 2.7UF 10% 100V AXIAL
In Stock:
75
Capacitance :
2.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.185" L (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V