T340E686M025AT
Part Number:
T340E686M025AT
Description:
CAP TANT 68UF 20% 25V AXIAL
In Stock:
50
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V