T350L227K010AT
Part Number:
T350L227K010AT
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V RADIAL
In Stock:
100
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
L
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.350" Dia (8.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V