T110B396K010AT
Part Number:
T110B396K010AT
Description:
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL
In Stock:
75
Capacitance :
39 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V