T140B156K030AS
Part Number:
T140B156K030AS
Description:
CAP TANT 15UF 10% 30V AXIAL
In Stock:
68
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.185" L (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
30 V