TMCMC1C336MTRF
Part Number:
TMCMC1C336MTRF
Description:
CAP TANT 33UF 20% 16V SMD
In Stock:
968
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V