150D156X9075S2B
Part Number:
150D156X9075S2B
Description:
CAP TANT 15UF 10% 75V AXIAL
In Stock:
34
Capacitance :
15 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
75 V