T110D476M035AS
Part Number:
T110D476M035AS
Description:
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL
In Stock:
20
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V