T354K476M020AT
Part Number:
T354K476M020AT
Description:
CAP TANT 47UF 20% 20V RADIAL
In Stock:
30
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.350" Dia (8.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V