T350J336K025AT
Part Number:
T350J336K025AT
Description:
CAP TANT 33UF 10% 25V RADIAL
In Stock:
28
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
J
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.331" Dia (8.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V