TAP227M010CCS
Part Number:
TAP227M010CCS
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V RADIAL
In Stock:
39
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V