T350B105M050AT
Part Number:
T350B105M050AT
Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V RADIAL
In Stock:
999
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.299" (7.60mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V