199D106X0035D1V1
Part Number:
199D106X0035D1V1
Description:
CAP TANT 10UF 20% 35V RADIAL
In Stock:
421
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V