T356A224K035AT
Part Number:
T356A224K035AT
Description:
CAP TANT 0.22UF 10% 35V RADIAL
In Stock:
673
Capacitance :
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17Ohm
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V