T356A475K010AT
Part Number:
T356A475K010AT
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V RADIAL
In Stock:
950
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V