TAP336M025CCS
Part Number:
TAP336M025CCS
Description:
CAP TANT 33UF 20% 25V RADIAL
In Stock:
390
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
J
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V