T350A104M035AT
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
T350A104M035AT
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 35V RADIAL
In Stock:
877
Manufacturer :
KEMET
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.10mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
35 V