TAP227K006CCS
Part Number:
TAP227K006CCS
Description:
CAP TANT 220UF 10% 6.3V RADIAL
In Stock:
395
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
M
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V