TR3E686K020C0150
Part Number:
TR3E686K020C0150
Description:
CAP TANT 68UF 10% 20V 2917
In Stock:
400
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm
Height - Seated (Max) :
0.170" (4.32mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V