F971E106MCCHT3
Part Number:
F971E106MCCHT3
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
In Stock:
899
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 135°C
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V