TWAE337M100CBEZ0700
Part Number:
TWAE337M100CBEZ0700
Description:
CAP TANT 330UF 20% 100V AXIAL
In Stock:
10
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100 V