TWAE687M030CBEZ0700
Part Number:
TWAE687M030CBEZ0700
Description:
CAP TANT 680UF 20% 30V AXIAL
In Stock:
32
Capacitance :
680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial, Can
Size / Dimension :
0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
30 V