T110D156M075AS
Part Number:
T110D156M075AS
Description:
CAP TANT 15UF 20% 75V AXIAL
In Stock:
34
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
75 V