T353M107K020AT
Part Number:
T353M107K020AT
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V RADIAL
In Stock:
100
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
0.760" (19.30mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
M
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.402" Dia (10.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V