T110D336K035AT
Part Number:
T110D336K035AT
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL
In Stock:
20
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V