T110D107M020AS
Part Number:
T110D107M020AS
Description:
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V