T110C186K050AS
Part Number:
T110C186K050AS
Description:
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL
In Stock:
60
Capacitance :
18 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V