T110B336K010AS
Part Number:
T110B336K010AS
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL
In Stock:
22
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V