T110B825K020AS
Part Number:
T110B825K020AS
Description:
CAP TANT 8.2UF 10% 20V AXIAL
In Stock:
61
Capacitance :
8.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V