T322D226K020AT
Part Number:
T322D226K020AT
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL
In Stock:
68
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V