T350H476K010AT
Part Number:
T350H476K010AT
Description:
CAP TANT 47UF 10% 10V RADIAL
In Stock:
82
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Height - Seated (Max) :
0.402" (10.20mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.299" Dia (7.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V