T322B105J050AT
Part Number:
T322B105J050AT
Description:
CAP TANT 1UF 5% 50V AXIAL
In Stock:
50
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50 V