T322D396K010AT
Part Number:
T322D396K010AT
Description:
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL
In Stock:
58
Capacitance :
39 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V