T322D685K035AT
Part Number:
T322D685K035AT
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 35V AXIAL
In Stock:
156
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V