T322C685K025AT
Part Number:
T322C685K025AT
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V AXIAL
In Stock:
44
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.1Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V