T355E106K025AS
Part Number:
T355E106K025AS
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL
In Stock:
648
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing :
0.125" (3.18mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V