T356F685K035AT
Part Number:
T356F685K035AT
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 35V RADIAL
In Stock:
153
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.441" (11.20mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V