T350F335K050AT
Part Number:
T350F335K050AT
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 50V RADIAL
In Stock:
150
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.390" (9.90mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V