T322A474K035AS
Part Number:
T322A474K035AS
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V AXIAL
In Stock:
117
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V