T350F226M016AS
Part Number:
T350F226M016AS
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V RADIAL
In Stock:
246
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.390" (9.90mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V