T322B155K035AT
Part Number:
T322B155K035AT
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V AXIAL
In Stock:
153
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V