T356C225K035AT
Part Number:
T356C225K035AT
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 35V RADIAL
In Stock:
27
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.378" (9.60mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V