T350A225K020AT
Part Number:
T350A225K020AT
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 20V RADIAL
In Stock:
877
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.10mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V