T352G106K035AT
Part Number:
T352G106K035AT
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V RADIAL
In Stock:
469
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V