T354G106K035AS
Part Number:
T354G106K035AS
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V RADIAL
In Stock:
155
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.449" (11.40mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V