TAP226K035HSB
Part Number:
TAP226K035HSB
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V RADIAL
In Stock:
550
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V