T110C226K035AS
Part Number:
T110C226K035AS
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL
In Stock:
68
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V