T322B475K010AT
Part Number:
T322B475K010AT
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL
In Stock:
141
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V