T350C106K010AT
Part Number:
T350C106K010AT
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V RADIAL
In Stock:
718
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.331" (8.40mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V